baner
czwartek, 28 stycznia 2021 roku
powiększ czcionkę  large default small
wersja tekstowa
Start Aktualności Konkurs: Aktywni Babcia i Dziadek - mój pomysł na wolny czas na emeryturze
Konkurs: Aktywni Babcia i Dziadek - mój pomysł na wolny czas na emeryturze PDF Drukuj Email

Z okazji

Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej

Minister Pracy i Polityki Społecznej

ogłasza otwarty konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów na opowiadanie, esej, komiks

pod tytułem:

AKTYWNI BABCIA I DZIADEK – MÓJ POMYSŁ NA WOLNY CZAS NA EMERYTURZE

Aktywność osób starszych w Polsce jest stosunkowo ograniczona. Działania na rzecz zmiany postaw wobec starości w Polsce wymagają podjęcia dyskusji już wśród ludzi młodych, którzy kształtują swoją karierę zawodową poprzez system edukacji. Szkoła jest miejscem budowania więzi społecznych oraz aktywności ludzi młodych np. w formie wolontariatu. Czy ta aktywność może być utrzymywana w wieku dojrzałym? Czy są możliwości poprawy w tym zakresie, aby młodsze pokolenie traktowało aktywną starość jako model swojego życia?

Głównym celem Konkursu na opowiadanie lub esej pt. AKTYWNI BABCIA I DZIADEK – MÓJ POMYSŁ NA WOLNY CZAS NA EMERYTURZE, są działania na rzecz większego upowszechnienia znaczenia aktywności na starość oraz współpracy międzypokoleniowej.

Aktywne starzenie się wymaga działań promocyjnych, które wpływają na świadomość osób młodych i starszych na temat wartości wynikających ze wzajemnej współpracy.

Zadanie dla uczestników Konkursu:

Zadaniem uczestników Konkursu jest samodzielne przygotowanie opowiadania lub eseju na temat własnej oceny i wizji bycia aktywnym na starość. Chodzi o aktywność zawodową – jakie jest postrzeganie pracy i kariery zawodowej w wieku dojrzałym. Ponadto ważna jest aktywność społeczna, czyli ta świadczona często w formie wolontariatu na rzecz społeczności lokalnych (osiedle, miasto/wieś, rówieśnicy).

W opowiadaniu, eseju, komiksie można zawrzeć doświadczenia z aktywności rodziców, babć i dziadków oraz wskazać na znaczenie więzi rodzinnych i wzajemnej pomocy w starości.
Termin nadsyłania prac: od 29.03.-13.09.2012 r.
Ocena prac przez jury i ogłoszenie wyników Konkursu: do 26.09.2012 r.

Za datę zgłoszenia uważa się datę wpłynięcia pracy konkursowej do siedziby Organizatora.

S_EY2012_colour_pl