baner
czwartek, 28 stycznia 2021 roku
powiększ czcionkę  large default small
wersja tekstowa
Start Aktualności Minister Władysław Kosiniak-Kamysz na II Kongresie Demograficznym 2012
Minister Władysław Kosiniak-Kamysz na II Kongresie Demograficznym 2012 PDF Drukuj Email

W dniach 22-23 marca 2012 r. w Warszawie obył się II Kongres Demograficzny 2012, „Polska w Europie – Przyszłość demograficzna”, organizowany przez Rządową Radę Ludnościową przy udziale m.in. Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 w Polsce.

Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w panelu: „Czy starzenie się ludności krajów Unii Europejskiej może być szansą, czy musi być hamulcem rozwoju?”

W panelu podjęto dyskusję nt. aktywności zawodowej i społecznej osób starszych wobec wyzwań demograficznych oraz skutków starzenia się społeczeństwa dla sfery ekonomicznej, społecznej i politycznej państwa.

Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz MPiPS dr Elwira Gross-Gołacka wzięła udział w panelu pt. Sytuacja i perspektywy rynku pracy – nowe wyzwania w warunkach przewidywanych zmian demograficznych; w miastach i na wsi, natomiast Dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego Krzysztof Więckiewicz w panelu pt. Relacje międzypokoleniowe; co je określa, jak można i należy je poprawiać? Różnice miasto-wieś.

Zastępca Dyrektora Departamentu Rynku Pracy Magdalena Sweklej wystąpiła w panelu pt. migracje – konieczność, szansa, czy zagrożenie dla gospodarki krajów UE.

 

II Kongres Demograficzny

S_EY2012_colour_pl