baner
środa, 24 lutego 2021 roku
powiększ czcionkę  large default small
wersja tekstowa
Start Gender mainstreaming Rusza III edycja konkursu JESTEM SZEFOWĄ!
Rusza III edycja konkursu JESTEM SZEFOWĄ! PDF Drukuj Email

W dniu 15 maja 2012 r. rusza III edycja konkursu „Jestem szefową” - wspólnej inicjatywy Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowana w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej
w Polsce. W pracach Kapituły weźmie udział Minister Pracy i Polityki Społecznej – Władysław Kosiniak – Kamysz.

 

Na prace konkursowe czekamy do 18 czerwca br. (liczy się data stempla pocztowego)!

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w dniu 12 września br.
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

 

Celem konkursu jest przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowane wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych.

Uczestniczki konkursu przygotowują prace na temat „Jestem szefową”, które ocenia jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie „szefowej” obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu mają za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakie mają cele, co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić, czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy? Na finalistki konkursu czekają nagrody rzeczowe, spotkania z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie polityki, biznesu i mediów. Dodatkową nagrodą specjalną dla laureatek konkursu jest wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Istotnym elementem konkursu w tej edycji jest objęcie 20 finalistek, a także towarzyszących im rodziców i nauczycieli programem rozwojowym zawierającym takie elementy jak: szkolenia z umiejętności przywódczych, mentoring i wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

Dotychczas zorganizowane zostały dwie edycje konkursu – w 2010r. oraz 2011r. Na ubiegłoroczną II edycję konkursu napłynęło blisko 270 prac z całej Polski, prawie o połowę więcej niż w roku 2010. Rosnąca popularność inicjatywy wskazuje na dużą potrzebę działań na rzecz wzmacniania zdolności przywódczych kobiet i dziewcząt w Polsce.

W gronie instytucji i firm – partnerów konkursu znaleźli się dotychczas: Urząd m. st. Warszawy, Europejska Unia Kobiet, Fundacja Orange, Fundacja Gwiazdy Dzieciom, Grupa Aviva, Microsoft Polska, Procter & Gamble Polska, TVN, a także posłanki i posłowie na Sejm RP: Magdalena Kochan, Ligia Krajewska i Adam Szejnfeld. W tegorocznej Kapitule III-ej edycji konkursu zasiądą dodatkowo  oprócz Pana Ministra Pracy
i Polityki Społecznej, posłanki i posłowie do Parlamentu Europejskiego: Danuta Hübner, prof. Lena Kolarska – Bobińska, Elżbieta Łukacijewska, Joanna Skrzydlewska, Sidonia Jędrzejewska, Jan Kozłowski, Bogusław Sonik, dr Jan Olbrycht, Tadeusz Zwiefka, także Sławomir Brodziński Szef Służby Cywilnej, dr Ewa Wolniewicz - Warska Przewodnicząca Komitetu „Kobiety i Nowe Technologie” Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz Przedstawiciel/ka Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce, Przedstawicielka Kongresu Kobiet, Laurent Picheral Prezes Zarządu Orbis S.A. i Agnieszka Bilińska Prezeska Vital Voices Chapter Poland.

Mamy nadzieję, że konkurs zachęci uczennice szkół ponadgimnazjalnych
do wzmacniania swoich zdolności kierowniczych oraz zaopatrzy w narzędzia, które umożliwią im w przyszłości pełnienie funkcji przywódczych w życiu politycznym
i gospodarczym Polski.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie!

Konkurs „Jestem szefową” koordynują:

 

Małgorzata Perkowska, tel. 22 694 73 75, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Beata Wesołek, tel. +48 22 694 74 67, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Materiały do pobrania: