baner
środa, 24 lutego 2021 roku
powiększ czcionkę  large default small
wersja tekstowa
Start Gender mainstreaming Ruszyły warsztaty szkoleniowe „Nie szukamy winnych – szukamy dobrych rozwiązań na rynku pracy”
Ruszyły warsztaty szkoleniowe „Nie szukamy winnych – szukamy dobrych rozwiązań na rynku pracy” PDF Drukuj Email

logo_progress

W czerwcu bieżącego roku rozpoczął się cykl warsztatów w ramach Modułu I projektu „Gender mainstreaming jako narzędzie zmiany na rynku pracy”. We Wrocławiu i w Warszawie odbyły się 2 z 16 spotkań szkoleniowych, adresowanych do pracodawców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, reprezentantów związków zawodowych oraz instytucji wspierających biznes, takich jak Izby Gospodarcze oraz zrzeszenia pracodawców.

Uczestnicy i uczestniczki mają możliwość zapoznania się z szerokim kontekstem problematyki równości płci oraz konsekwencji dyskryminacyjnych praktyk w życiu społecznym. Moduły tematyczne są obszerne i zawierają zagadnienia, począwszy od rozróżnienia płci kulturowej i biologicznej, po uregulowani prawne, obowiązujące na terytorium Polski oraz Unii Europejskiej, dotyczące sposobów i możliwości wyrównania szans kobiet i mężczyzn w życiu społecznym i zawodowym. Głównym celem szkoleń jest promowanie prorodzinnych zmian w Kodeksie pracy oraz wskazanie możliwych sposobów ich wdrażania celem zapewnienia równoważenia obowiązków zawodowych i rodzicielskich, w szczególności wprowadzania urlopów ojcowskich oraz w szerokim rozumieniu rozwiązań na rzecz wzrostu aktywności zawodowej kobiet. Warsztaty prowadzone są metodami interaktywnymi, angażującymi uczestników do wspólnej pracy i wymiany doświadczeń.

Po okresie urlopowym odbędą się kolejne warsztaty w pozostałych stolicach polskich województw. Projekt zakończy się w maju 2012 roku.