baner
niedziela, 24 stycznia 2021 roku
powiększ czcionkę  large default small
wersja tekstowa
Start Komunikaty
Komunikaty DAE
Konkurs w ramach Działania 2.5 Skuteczna pomoc społeczna, Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

Pragniemy Państwa uprzejmie poinformować, iż Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego (DWF) w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosił konkurs na realizację projektu, w ramach Działania 2.5 Skuteczna pomoc społeczna Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), dotyczącego wypracowania, przetestowania i wdrożenia modelów systemu transferów społecznych oraz systemu podatkowego, wspierających aktywność zawodową i ograniczających ubóstwo.

Celem głównym projektu jest wzmocnienie procesów ewaluacji polityki na rzecz włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa w obszarze transferów społecznych.

Projekt konkursowy ma wspomóc również realizację celów określonych w Strategii Rozwoju Kapitału Ludzkiego w zakresie:

·     „Ograniczania czynników zniechęcających do zatrudniania lub podejmowania i utrzymywania aktywności zawodowej oraz zwiększenie atrakcyjności (opłacalności) pracy dla osób o niskiej zdolności do zatrudnienia, np. osób starszych, kobiet, osób niepełnosprawnych.”

·     „Zmiany w systemie świadczeń z systemu zabezpieczenia społecznego, w kierunku poprawy jego efektywności, tak aby zwiększyć wsparcie dla osób wykluczonych społecznie, w oparciu o m.in. przegląd wymogów oraz warunków na jakich przyznawane są poszczególne świadczenia.”

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektu wyłonionego w konkursie wynosi 3 500 000 PLN, przy czym maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 100%. Tym samym w konkursie nie jest wymagany wkład własny wnioskodawcy do realizacji projektu. Do dofinansowania wybrany zostanie jeden projekt.

Regulamin, a także informacje oraz wyjaśnienia dotyczące konkursu publikowane są na stronie Instytucji Ogłaszającej Konkurs: www.efs.mrpips.gov.pl. Zapytania w kwestiach dotyczących konkursu można kierować na adres poczty elektronicznej: transferyspoł Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W związku z powyższym pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do składania wniosków o dofinansowanie projektu. Wnioski o dofinansowanie w ramach konkursu będą przyjmowane od 20 października 2016 r. do 4 listopada 2016 r.

Z poważaniem

Aneta Zaraś,

Dyrektor Departamentu Wdrażania EFS
 
Wyniki Konkursu Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2016 r. PDF Drukuj Email

Otwarty konkurs ofert - Konkurs Inicjatyw Organizacji Pozarządowych w 2016 r. na najlepsze projekty z obszaru wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy został rozstrzygnięty. W tym roku temat konkursu brzmi: Opieka to też praca.

Wyniki konkursu dostępne w tym miejscu

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL