baner
niedziela, 24 stycznia 2021 roku
powiększ czcionkę  large default small
wersja tekstowa
Start Komunikaty Raport na temat ubóstwa
Raport na temat ubóstwa PDF Drukuj Email

22 maja 2013r. w Warszawie odbyla się konferencja prezentująca raport pt. „Zatrudnienie w Polsce 2011. Ubóstwo a praca”. Towarzyszyła jej debata, w której wzięli udział przedstawiciele partnerów społecznych, środowiska naukowego, a także Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Raport został przygotowany przez Instytut Badań Strukturalnych z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach realizacji projektu pn. Analiza procesów zachodzących na polskim rynku pracy i w obszarze integracji społecznej w kontekście prowadzonej polityki gospodarczej.

Raport ujmuje kwestie ubóstwa jako zjawiska gospodarczego oraz procesu, który dotykając osoby indywidualne i rodziny, wywołuje konsekwencje w skali makro i mikroekonomicznej. Podjęto w nim próbę zdefiniowania tego wielowymiarowego zjawiska oraz wskazano metody jego pomiaru. W kolejnych częściach zdefiniowane zostały grupy najbardziej narażone na ubóstwo i przeanalizowano przyczyny zjawiska ubóstwa wśród osób pracujących. Ostatnią część raportu poświecono narzędziom i instrumentom walki z ubóstwem, ich skuteczności i adekwatności adresowania.

Raport stanowi rekomendacje dla polityki publicznej.

Raport Zatrudnienie w Polsce 2011, Ubóstwo a praca (9,4 MB)