baner
czwartek, 28 stycznia 2021 roku
powiększ czcionkę  large default small
wersja tekstowa
Start Konkursy
Konkursy
Europejskie Nagrody w dziedzinie Aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej PDF Drukuj Email

Europejskie Nagrody w dziedzinie Aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej są przede wszystkim inspirującymi inicjatywami, promującymi aktywne starzenie się i solidarność międzypokoleniową.

Tytuł Cel Odbiorcy Termin nadsyłania zgłoszeń
Konkurs „generations@school” Promocja dialogu pomiędzy osobami starszymi i dziećmi w szkołach Uczniowie i osoby starsze 30 czerwca 2012 r.
Nagrody „Miejsca pracy dla osób w każdym wieku” Poprawa warunków dla starszych pracowników Pracodawcy, związki zawodowe, organizacje niedochodowe, promujące lepsze warunki pracy 1 września 2012 r.
Nagrody dla przedsiębiorców społecznych Rozpowszechnianie przykładów i modeli przedsiębiorczości społecznej Osoby wprowadzające zmiany społeczne, aby stawić czoło wyzwaniom związanym ze starzeniem się i wzmocnić solidarność międzypokoleniową 1 września 2012 r.

Nagrody w kategorii „Relacje na temat starzenia się i związków międzypokoleniowych”

(Nagrody dla dziennikarzy)
Informowanie opinii publicznej na temat problemów i ich rozwiązań Dziennikarze 1 września 2012 r.
Nagrody „Środowiska przyjazne dla osób starszych” Stworzenie lepszych środowisk życia dla starzejącego się społeczeństwa Władze lokalne i regionalne 1 września 2012 r.
Konkurs „Historie życia”
Dzielenie się inspirującymi historiami na temat „aktywnych seniorów” Młodzi i osoby starsze wspólnie przedstawiają inspirujące historie na temat aktywnego starzenia się 1 września 2012 r.

Nagrody są przeznaczone dla inicjatyw z państw członkowskich UE, Norwegii, Liechtensteinie i Islandii. Europejscy finaliści z każdej kategorii zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród w Brukseli.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami ogólnymi oraz z zasadami szczegółowymi dla poszczególnych kategorii, zamieszczonymi poniżej. Przyjmowane będą tylko te zgłoszenia, które zostaną przesłane przy pomocy formularza zgłoszeniowego on-line w terminie nadsyłania zgłoszeń określonym dla każdej kategorii (sprawdź w tabeli poniżej).

Aby uzyskać więcej informacji na temat konkursów „generations@school” i „Historie życia” prosimy skonsultować http://www.historypin.com/gats/pl/page/generations-school-project-contribute-content i http://www.historypin.com/gats/pl/page/life-stories/.